LORDFER SİLİCA
Silisyum bitkiler için önem arzetmektedir.Lordfer silica, bitkiler tarafından kolaylıkla alınan bir formdur.
Bitkilerin ısı, kuraklık ve don gibi olumsuz çevresel koşullarda gelişmesine yardımcı olarak bitki dokusunu güçlendirir.
➡️ Güçlü kökler, gövdeler ve yapraklar oluşturur.
➡️ Doğal olarak üretilmiştir..
➡️ Birçok bitki türünün toprak yapısını, verimini ve kalitesini iyileştirir.
➡️Bitki dokusundaki CO2 alıcılarının sayısını artırır.
➡️Yüksek düzeyde emici toprağın nemi tutmasına yardımcı olur..
Bu bileşenler, güçlü kökler, yapraklar ve gövdeler oluşturmak için çok önemlidir. Ayrıca bitkilerde stres ve şoku hafifletmeye yardımcı olduğu bilinmektedir.


Son zamanlarda pamuk,çeltik, şeker kamışı, küçük mahsuller, çim ve hatta mera gibi endüstriler Silika'nın potansiyel faydalarını kabul ediyor.

Genellikle Silika olarak adlandırılan silikon, birçok 'biyo-esansiyel' mineralden sadece biridir. Pirinç, çeltik,arpa, yulaf, pamuk, buğday, çavdar, ayçiçeği, mısır, şeker kamışı, patates, yem bitkileri ve küçük mahsuller gibi burada Avustralya'da yetiştirilen birçok mahsul, hücre dokularında yüksek seviyelerde silisik asitten yararlanır.

Toprak mikropları, bitkiler tarafından sürekli olarak alınması için silikayı silisik aside (bitkinin mevcut formu) dönüştürür.

Silikanın mahsulünüze faydaları Geliştirilmiş verim Şeker kamışıyla ilgili bir denemede, silika (kalsiyum silikat) uygulamaları şeker verimini %38 oranında iyileştirmiştir.

Diğer denemeler, tahıl, baklagiller, küçük mahsuller ve ağaç mahsullerinde artan büyüme ve verim göstermiştir.

Silika, bitkinin kuraklığa, dona ve barınmaya karşı toleransını artırır. Silika, daha az su kaybı, daha az don hasarı, daha fazla kök büyümesi ve konaklamada azalma anlamına gelen bitki hücrelerini güçlendirir.

 Mantar hastalıkları ve zararlıları azaltılmış Silika, daha sert epidermal hücreler nedeniyle mantar hastalıklarına ve haşere saldırılarına karşı bitkinin direncini arttırır. Azaltılmış kahverengi nokta, gövde çürümesi, külleme ve daha az tırtıl ve yaprak biti saldırısı silika uygulamasından kaynaklanmıştır.

 Yüksek Tuzluluk alanlarındaki faydalar Silika, bir bitkinin yüksek tuzluluk alanlarında hayatta kalma ve hatta gelişme yeteneğini geliştirir.

 Bitki besin maddelerinin alımını artırır… Silika, bitki fotosentezini iyileştirir ve bitkinin azot, fosfor, potasyum, çinko ve molibden alımına yardımcı olur. 

Silika toksisiteyi azaltır Silika, bitkilerin demir, manganez ve alüminyum alımını düzenler, böylece bitki büyümesi üzerindeki toksik etkilerini azaltmaya yardımcı olur.

 Geliştirilmiş renk ve büyümeAraştırmalar, silikanın da hayati bir rol oynadığını ve bitki yapraklarında fotosentez ve klorofil oluşumu (yeşil renk) için gerekli olduğunu bulmuştur.

 Silikanın toprağınızdaki mevcudiyeti Silika, toprak mikropları tarafından bitkinin mevcut formuna (silisik asit) dönüştürülür. Toprakta mikrop eksikliği veya aşırı kireçlenme varsa, silika alımı azalır. Testler, topraktaki yüksek organik maddenin, kireçleme sırasında çözünür silikayı artırdığını ve Azot veya Fosfatlı gübre kullanımının topraktaki çözünür silisi azalttığını göstermiştir.

 Silika bitkide yer değiştirmez Bu, faydaları bitkinin tüm bölümlerine taşınacaksa, Silika'nın tüm büyüme aşaması boyunca sağlanması gerektiği anlamına gelir.

Optimum faydalar için sürekli salınım Yüksek Silika seviyelerine ek olarak, LORDFER SILICA  toprağınızı besleyecek, mikrop ve solucan aktivitesini uyaracak ve silikanın ve hali hazırda mevcut olan diğer besin maddelerinin daha iyi alınmasına neden olacak geniş bir mineral element yelpazesi sağlar.


UYGULAMA ŞEKLİ :
Dekara 5 kg damlama ve yağmurlamdan uygulama yapabilirsiniz.

AMBALAJ ŞEKLİ :
20 KG KOVA

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

LORDFER SİLİCA 20 KG KARGO DAHİL

  • 944,00₺

  • Vergiler Hariç: 800,00₺