• EFE KALSİYUM SÜLFAT 25 KG

 1. OKSİTLENMİŞ KÜKÜRT EFE KALSİYUMUN diğer ana bileşenidir.. İçeriğinde %29 Cao Kalsiyum oksit ve %42 So3 Kükürt tri oksit vardır..Günümüzde kükürt, tüm kültür bitkileri için NPK içeren dördüncü makro besin maddesi olarak kabul edilmektedir. Kükürt, proteinlerin ve klorofillerin sentezi ve besin elementlerinin, özellikle gübrelerden gelen azotun veya simbiyotik fiksasyonun asimilasyonu için vazgeçilmezdir.

  Bu nedenle bitkiler, tohum rezervleri oluşturmak da dahil olmak üzere döngüleri boyunca hayati bir kükürt ihtiyacına sahiptir. Kükürt, kalite ve organoleptik özelliklerde (protein oranı, yem enerji değeri, turpgiller bitkilerinde glukozinolat içeriği, soğan/sarımsakta sistein sülfoksit içeriği vb.) mahsulün hedeflerine ulaşmak için gereklidir.

  Kükürt, strese karşı direnci ve kendini savunma yeteneğini geliştirir. Ayrıca, kükürt girişi, maddenin ayrışması için toprakta doğru nitrojen-kükürt oranının korunmasına yardımcı olur.
  Atmosferik kükürt emisyonlarının azaltılması ve kükürtten fakir gübrelerin kullanılması, birçok üründe bu elementin eksikliğine neden olur. Toprakta kükürt eksikliği büyümenin yavaşlamasına ve hasatta verim ve kalite kaybına, dolayısıyla gelir kaybına neden olur. Atmosferik kükürt artık mevcut olmadığından, mahsul verimini ve kalitesini sağlamak için gübrelemenin düzenli bir kükürt girişi ile gerçekleştirilmesi gerekir.

  EFE KALSİYUM SÜLFAT, her türlü mahsulün kükürt ihtiyacını karşılamak için uygun maliyetli bir çözümdür. EFE KALSİYUM SÜLFAT , turpgiller, soya fasulyesi, mısır, patates, pancar, yonca, yonca, yem otu vb. gibi kalsiyum ve kükürt yoğun bitkiler için önerilir.
Ambalaj Şekli
Paketleme 1 Tonluk Bİg Bag (Haral) 50 Kg Polipropilen Çuval 25 Kg Polipropilen Çuval

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

EFE KALSİYUM SÜLFAT 25 KG

 • 125,00₺

 • Vergiler Hariç: 125,00₺