• EFE CAL KİREÇLEME MATERYALİ  KALSİYUMLU MAGNEZYUMLU TARIM KİRECİ NDEN ETKİLİKALSİYUM MAGNEZYUM EKSİKLİĞİNE ÇÖZÜM..


DÜŞÜK PH LI ASİDİK TOPRAKLARDA KULLANILIR

YUKSEK PH Lİ ALKALİ TOPRAKLARDA ASLA KULLANILMAZ ...


Özellikle azotlu gübreler kullanıyorsanız, bitkiler zamanla daha asidik hale gelme eğilimindedir. Toprak pH'ını ayarlamak için kireci duymuş olabilirsiniz, ancak başka bir seçenek daha var: EFE CAL KİREÇLEME MATERYALİ 

Peki, EFE CAL  nedir?  


EFE CAL kireçleme materyali, hem kalsiyum karbonat hem de magnezyum karbonat içeren bir kireç türüdür. Beyaz, kristaller olarak görünen yeraltı kireçtaşı birikintilerinden gelir.EFE CAL, toprak pH'ını yükseltmek için kullanılır ve toprağa hem kalsiyum hem de magnezyum ekler.

Tabii ki, ne kadar EFE CAL kullanılacağını tam olarak anlayabilmeniz için bir toprak testi yaptırmanız gerekir. Bu, mevcut toprak pH'ınıza, istenen toprak pH'ına ve toprak tipine bağlı olacaktır.

Toprağa kalsiyum ve magnezyum ekler ayrıca asitli toprağın pH'ını yükseltir (daha az asidik hale getirir)Toprakta daha fazla kalsiyum ve magnezyum iyonu ile pH artar (toprağı daha az asidik hale getirir).

EFE CAL  asidik toprakların pH'ını yükseltmek için kullanılır. Toprağın magnezyum takviyesine de ihtiyacı olduğunda genellikle kirecin alternatifi olarak kullanılır.

Sıradan kireç kullanmanın tehlikesi, toprakta çok fazla kalsiyumun bitkiler tarafından magnezyum alımını önleyebilmesidir. Bunun yerine EFE CAL  kullanmak toprağa daha eşit miktarlarda magnezyum ve kalsiyum katacaktır.

EFE CAL, magnezyum eksikliği olan topraklarda ek olarak da kullanılabilir. Bununla birlikte, aynı zamanda kalsiyum da ekleyecektir.

Kalsiyum karbonat ağırlıkça %40 kalsiyum, %0 magnezyum, %12 karbon ve %48 oksijen içerir.

Magnezyum karbonat ağırlıkça %0 kalsiyum, %28.8 magnezyum, %14.2 karbon ve %57 oksijen içerir.Çoğu bitki, 6.0 ila 6.5 arasında bir toprak pH'ını sever. EFE CAL, ideal bir toprak pH seviyesinin korunmasına yardımcı olabilir. 

Ca veya Mg'ye ihtiyacınız varsa, EFE CAL  bu ihtiyaçları karşılamanın harika bir yoludur. 

UYGULAMA ŞEKLİ : 

FINDIKTA KULLANIMI OCAK BAŞI 4 KG 

AÇIK ARAZİDE KULLANIMI DEKARA 225-400 KG 

ÇAYDA KULLANIMI :DEKARA 250 KG 

AMBALAJ ŞEKLİ :

25 KG LIK PROPLEN ÇUVALLARDA 

DİKKAT GÜBRE YERİNE GEÇMEZ VE YÜKSEK PH LI KİREÇLİ TOPRAKLARDA KULLANILMAZ ...Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

EFE CAL KİREÇLEME MATERYALİ KALSİYUMLU MAGNEZYUMLU TARIM KİRECİ NDEN ETKİLİ

  • 2.700,00₺

  • Vergiler Hariç: 2.700,00₺

Satın alabilmek için asgari adet: 500

Etiketler: KALSİYUM, MAGNEZYUM FINDIK PH